İzleyiciler

Contact

BANA ULAŞMAK İÇİN: mymyprincesss@hotmail.com/// Instagram: @myprincesss Twitter:@my_myprincess

19 Kasım 2012 Pazartesi

Ben Bir Sokak Köpeğiyim!!!!
Ben bir sokak köpeğiyim. Sadece bir köpek! Sokakta doğdum, bazıları gibi ''cins'' değildim. Hani o pet-shop'larda görüp bayıldığınız, ''Ne sevimli şey'' dediklerinizden olamadım hiç. Onlara gösterdiğiniz sevgi ve anlayışı hak edemedim hiç. Çünkü ben sokaktaydım, ben cins değildim, ben pis ve bakımsızdım.

Ben sadece bir köpeğim. Sokak köpeği!.. Sizlerin tehlikeli bulduklarınızdan, kuduz diye korktuklarınızdan; yanından geçerken çocuklarınızı kollarından çekip "Ay elleme o pis köpeği" dediklerinizden... Kendi korkularınızı herkeslere aşılayıp hedef gösterdiklerinizden... O korkularınız ki bizleri siyanürle zehirleten, pompalı tüfeklerle vurduran... O korkularınız ki bizleri tekmeleten, iten, kakan, demir sopalarla işkence eden... O korkularınız ki 5 yaşında çocuğu bile bize taşla saldırtan... O korkularınız ki 10 yaşındaki çocukların bizleri dövmesine sebep olan ve en acımasızı da siz insanoğlunun çocuklarının bundan zevk almasına, bununla eğlenmesine sebep olan... O çocuklar ki daha 10 yaşında; daha aşkı, sevgiyi, paylaşmayı öğrenmeden önce işkence etmeyi ve bundan zevk almayı öğrenen... O insanoğlu ki kendine hiçbir zararı olmayan hayvanı boynuna tel geçirip boğan...

Bazılarımız bugün pompalı tüfeklerden kurtulmuş, zehirden kurtulmuş, sözüm ona ''ölüm''den kurtulmuş, belediyelerin barınaklarında yaşıyor... Siz hiç ''ölüm'' kokusunu içinize çeke çeke yaşadınız mı? Siz hiç sürekli bağıran, can çekişen ırkınızla birlikte kendi dışkınızın içinde yaşadınız mı? Siz vücudunda kan kalmamış 2 aylık yavru bir köpeğin, damarı bulunamazken çıkarttığı insan yavrusu sesine benzeyen sesi duydunuz mu hiç? Siz hiç ağlaya ağlaya, bağırsaklarınız düğümlenmiş, vücudunuzun tamamını iltihap kaplamış bir şekilde can çekişerek öldünüz mü? Hiç sizi bir kafese kapattılar mı sizin gibi 15 tanesinin olduğu? Ve siz zayıf olduğunuz için bu kafeste saldırıya uğradınız mı, diğerleri tarafından parçalandınız mı? ''Bir tane eksilirse bize daha çok yemek kalır'' diye sizi parçalamaya kalktılar mı? Biri kolunuzda, biri bacağınızda, diğeri sırtınızda, diğeri boğazınızda, aynı anda 8-10 tanesi üzerinizde ve siz avaz avaz bağırırken insanların bile bir şey yapamadığı oldu mu? Ve siz bu parçalanma sırasında mücadeleyi bırakıp ''Tamam, artık öldüm'' dediniz mi?.. ''Artık öldüm'' diye kendinizi bırakıp, her biri vücudunuzdan bir ısırık alırken öylece yattınız mı? Üzerinizdeki bu lokmaları etinizden ayırabilmek için üzerinize soğuk su püskürttükleri ve sizin artık bunu bile hissetmediğiniz oldu mu? Sonra insanlar gelip sizi kanlar içinde, sırılsıklam dışarı çıkardıklarında, tedavi altına aldıklarında ''ölüm şokuna'' girip iyileşmek yerine öldünüz mü? Boynunuzdaki yaralardan yemek yiyemezken sizi şırıngalarla besleyip yaşatmaya çalıştı mı birkaç iyi insan? Ya da siz bugün öldünüz ve yarın sahiplendiniz mi? O hiç gelmeyen sahipler 1 gün geç geldikleri için öldünüz mü? Hani birileri sizlerden bir şekilde haberdar olduklarında ''Köpeklerin hepsi sokak köpeği mi, cins köpek arıyorduk biz'' diye sordular mı?.. Daha ''golden retriever''i telâffuz edemeyen, ''Ben gold arıyordum aslında'' diyen, pet-shoplara para vermek istemeyen ama illa ki cins köpek isteyenler sizi beğenmediği için hiç öldünüz mü?

Siz apartmanda istemiyorlar diye sahibinin getirip barınağa bıraktığı bir köpek gördünüz mü hiç? Sahibi hasbel kaza ziyarete geldiğinde onu sonsuz bir sevgi ve ilgiyle karşılayan, asla bu hapishaneye neden terk edildiğini sorgulamayan bir köpek?..

Siz sahipleri onu terk ettiği için hayata küsüp yemek yemeği reddeden, kendini kafesin köşesine yapıştırıp kimseleri yanına yaklaştırmayan, İNTİHAR eden köpek gördünüz mü?

Bu mektup bitmez... Siz de zaten tüm bunları görmeden, bunlar yokmuş gibi yaşarsınız...

Ben bir sokak köpeğiyim... Her türlü işkenceyi, sevgisizliği ve acıyı hak eden bir sokak hayvanıyım... Yavaş yavaş ölüyorum, bağırsak parazitleri kanımı emiyor, hava soğuk, üzerime yağmur yağıyor, kar yağıyor geceleri...

Ben bir sokak köpeğiyim...Tek istediğim bir parça sevgi idi...Sokakta doğmayı ne seçmedim ki? :(( .alıntı.

(( Not: Bu resimlerde gördüğünüz 3 kardeş'e anne ve babasıyla birlikte Ankara'da boş bir arsada bakmaya çalışıyorum...3 tane kaldılar 1 tanesine malesef araba çarpmış, bulundukları yerden çok fazla araba geçiyor...Eğer bir bahçeli eviniz varsa, yada köpek sahibi olmak istıyorsanız lütfen pet shop'lardan para verip hayvan almayın...Bunlarda cins köpekler kadar değerli ve özeller....son nefesine kadar ona ömürlük bakacak bir aile çıkarsa isteyene net adres yazabilirim...)))


10 yorum:

ChunLi Beauty dedi ki...

Sen beniçok ağlatıyorsun ama :(( bende işyerinde sokak köpekleerine bakıyorum bir kap yemek bir kap su biraz da sevgiyi çok görmemek lazım, nihayetinde onlarda Rabbimizin yarattığı birer can..

JaNJaN dedi ki...

Sabah Sabah ağlattın beni ankarada yaşıyor olsam hiç durmam sokak hayvanları bence o cins hayvanlardan kırk kat daha güzel daha sevimli o gözlerinin içindeki dostluk sevgi bambaşka...Sokakta çok kötü durumda 2 kedi bulmuştuk 2 side şimdi bende.Ve sokakta o kadar beslediğim köpek varki hergün yemek ve su indiriyorum aşağıya.O kadar zeki ve akıllılarki köpekler sen yemek götürdüğünde önce sana teşekkür edercesine kendini sevdiriyor sonra yemeğini yiyor.Hayvanların uğursuz nankör olduğunu düşünen insanlar acaba ne kadaruğurlular ve nankör değiller sormak lazım hayvanlar kendilerine hiç bir şey yapmadığı halde sırf zevk almak adına onlara işkence çektiren insanlar ne kadar nankör değiller.Asıl en büyük nankör insanlar hayvanlar hiç bir şey beklemeden seviyor bizi bizlerse onlara işkence acı çektiriyoruz.
Neyse çok yazdımm sanırım... Yazın Çok etkiledi beni helal olsun senin gibilerinin olduğunu görmek beni o kadar mutlu ettiki

blogdayaparimkariyerde dedi ki...

canım benim resimleri gördüm gözlerim doldu, daha 1-2 cümle okumaya başladımki baktım ağlıyorum gerisini getiremedim:( ben hiç dayanamıyorum ne resimlere bakabiliyorum ne bu tarz kötü haberleri okuyabiliyorum. Duyarsızlık kesinlikle değil bu, aşırı duygusallık belki de benim ki ama bir gördüğüm resimden bile günlerce etkilenebiliyorum ağlamaktan helak oluyorum elimde değil.. inşallah hepsi mutlu olur, sevgi dolu sıcak yuva bulurlar..

Gurme Şirine dedi ki...

canım benim sen onlara mama almışsın...
afferin kııız...
keşke herkes böyle duyarlı olsa...

kozmetikperisi dedi ki...

cnm ne güzel yazmışsın,duygularıma tercüman oldun ...

Rookie Icon dedi ki...

çok üzüldüm dünya ne zaman bu kadar zalim oldu anlam veremiyorum inşallah oları seven biri sahip çıkar sokak ta üzüntülü bakan her canlıyı rabbim onları sevecek insanlarla karşılastırsın

asabi bakire dedi ki...

Bütün hayvanları ve hayvanseverleri çok ama çok seviyorum, inşallah yavruaklara sahip olacak birileri çıkar. Bu arada birşey sormak istiyorum bu yazının sahibini yani yazarını biliyor musun ?

♥мұ»p»r«i»n«č»є«ss dedi ki...

Asabi Bakire: insallah....yazarını bilmıyorum malesef...

KoKoŞ KeLeBeK dedi ki...

aglattın benı yaaa cok haklısın ama..bılıyormuusn annemler sokak hayvanlarını alıp beslemeye bayılıyor, kedılerı var hemde kedı sevmezken kıyamadılar suan sevmekten ote bayılıyorlar..keske herkes duyarlı olsa:(

Selen dedi ki...

size saatlerce uzaktada olsam yazdıklarınızla yakınlaşıyor kalbim.Duyarlılığınızı kutlarım, biraz merhamet biraz sevgiyi eksik etmemek lazım ne gelirse gönülden olmalı sokak köpekleri benim canlarım insanlardan çok daha vefalı ve temizler.